dnes je 25.4.2024

Input:

Novinky v odborných časopisech 11/2022

24.3.2022, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 4 minuty

2.9.222 Novinky v odborných časopisech 11/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

  • Nové vyvrtávací tyče pro systém Dieterle MINIFIX
    Společnost Dieterle nabízí pro svůj systém soustružnických nástrojů MINIFIX, určený pro přesné opracování vč. kopírování vnitřních kontur, nové řezné nástroje/vyvrtávací tyče typu MCE-CO, MFE-CX a MFE-CV, které jsou upínány za přesnou stopku ø 6 mm do osy standardního adaptéru. Monolitní celokarbidové provedení je určeno pro kopírovací operace otvorů od průměru 4 mm, další, osaditelné řadou typů břitových destiček dle ISO, lze použít pro opracování vnitřních otvorů od ø 4,8 mm.
    K dispozici jsou tyče pro kopírování, zapichování, osové zapichování, závitování, obrážení i zpětné soustružení. Právě pro přesné opracování malých průměrů lze s výhodou použít přesné upínání pomocí V-drážky, zajišťující přesné nastavení břitu vůči ose otvoru. Adaptéry i nové tyče mohou být vybaveny pro vnitřní přívod chladiva., 1str., 2 obr.
    Zdroj: Zerspanungstechnik, číslo 9.1.2022, článek: Neue Schneideinsätze für MINIFIX Systém
    www.dieterle-tools.de

  • Virtuální prezentace strojů firmy NAKAMURA-TOME
    Jako reakci na současné "covidové" časy vytvořila japonská společnost Nakamura-Tome virtuální showroom, kde hodlá předvádět své špičkové nabízené stroje. Jednoduchým kliknutím na ikonu stroje se zájemce dostane k detailním informacím strojů a videím, názorně zobrazujícím jednotlivé sestavy stroje a možnosti jeho použití. Přístup do showroomu je prostřednictvím webových stránek společnosti:
    1 str., 1 obr.
    Zdroj: Zerspanungstechnik, číslo 5.1.2022, článek: NAKAMURA-TOME präsentiert virtuell
    www.nakamura-tome.com/virtual_showroom/

  • Předpověď vibrací dílce během frézování
    Pokud během frézování dílce vzniknou neočekávané vibrace opracovávaného dílce nebo jeho součástí, je ohrožena spolehlivost procesu, životnost frézovacího nástroje a vzniká nežádoucí opracovaný povrch, který je nutno následně opravovat s velkými náklady. Především tenkostěnné dílce se vyznačují složitým projevem vzniklých vibrací. Proto Fraunhoferův institut výrobních technologií (IPT) spolu s partnery z výrobní sféry vytvořil model digitálního dvojčete frézovaného dílce, kterým lze předpovědět vibrace, které dílec budou ohrožovat během jeho opracování frézováním. Výsledkem je program plynulé změny otáček nástroje, který vibrace při obrábění konkrétního dílce výrazně snižuje. Práce vycházely z "Multi Dexel" objemové modelace vznikajícího tvaru dílce, na nějž navazovalo řešení pomocí metody konečných prvků spojené s CAM simulačními modely. Pokusy obráběním na konkrétním dílci - turbinovém disku s integrovanými lopatkami – a jeho porovnání s analýzou vytvořeného digitálního dvojčete potvrdily praktickou využitelnost nově vyvinuté technologie, označované jako " PhysiX CAM"., 2 str.,

Nahrávám...
Nahrávám...