dnes je 30.9.2022

Input:

Novinky v odborných časopisech 12/2022

7.4.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.223 Novinky v odborných časopisech 12/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Dvojnásobný výkon
  Nový druh brusiva firmy Saint-Gobain Abrasives NORTON Quantum Prime spolu s novými výkonnými vazbami zvýšil výkon při broušení obtížně obrobitelných a tepelně citlivých materiálů v nejrůznějších odvětvích strojírenství. Nové brusivo má samoostřící vlastnosti a novou mikrokrystalickou strukturu zrna. To zvyšuje životnost orovnaného tvaru kotouče a snižuje vývoj tepla v zóně broušení. Přispívá k tomu i nová vazba VITRIUM 3, která lépe drží zrno i při nižším objemu vazebního materiálu v aktivní vrstvě. Umožňuje i lepší přístup chladiva a větší prostor pro třísky. Tyto brousicí kotouče jsou vhodné pro většinu brousicích postupů. 1 str., 1 obr.
  Zdroj: DIHW, číslo 1/22/str.22, článek: Performance – Doppel
  www.saint-gobain-abrasives.com

 • Nová generace mikrovrtáků
  Sandvik Coromant uvedl na trh 2 nové řady mikrovrtáků vyvinuté pro přesné obrábění. Jedná se o řady CoroDrill 462 s geometrií -XM- a řady CoroDrill 862 s geometrií -GM-pro výrobu malých dílců v medicinské technice, elektronice a letectví. Tyto nové nástroje nahrazují dosavadní řady R840 a R862. Nové typy pracují až do hloubky 9xD s vnějším přívodem chladiva, od průměru 1 mm až do hloubky 16xD mohou být opatřeny i vntřním přívodem chladiva. Řada CoroDrill 462 je vhodná pro širokou paletu materiálů (ISO P, M, K, N, S, O a H). Obě řady jsou monolitní SK. Řada CoroDrill může být i v provedení PKD (polykrystalický diamant), které je až 100x odolnější opotřebení než slinutý karbid, navíc jsou přesnější a umožňují ještě užší tolerance (i v materiálech jako Ti, Al, sklo a keramika). 1 str., 2 obr.
  Zdroj: DIHW, číslo 1/22/str.28, článek: Neue Generation von Mikrobohrern
  www.sandvik.coromant.com

 • Frézování úzkých drážek
  Paul Horn představil rozšíření řady kotoučových fréz pro frézování úzkých drážek. Nástroje jsou v závislosti na průměru určeny pro šířky 0,25 mm až 1 mm a pro hloubky 1,3 mm až 14 mm. Frézy se dodávají s různými povlaky podle obráběného materiálu. Stopka nástroje je ze slinutého karbidu, což tlumí případné vibrace a všechny varianty stopek jsou opatřeny vnitřním přívodem chladiva. Kromě frézování drážek jsou nástroje vhodné i pro frézování závitů a frézování profilů.
  Zdroj: DIHW, číslo 1/22/str.29, článek: Schlitzfräsen von schmalen Nuten
  www.phorn.de

Nahrávám...
Nahrávám...