dnes je 19.4.2021

Input:

Novinky v odborných časopisech 14/2021

8.4.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.176 Novinky v odborných časopisech 14/2021

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Vodicí vložky pro vrtáky Tungaloy
  Tungaloy uvádí v krátké zprávě nový substrát pro vodicí vložky vrtáků s VD pro hluboké vrtání FH3125. Hodí se pro řady Deep Tri-Drill, Tri-Fine, Fine Beam a Unidex. Nový substrát má vyšší otěruvzdornost při vrtání nejrůznějších materiálů. Je houževnatější a má vyšší životnost.
  Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 12/20, článek Guide Pad Grade
  www.tungaloy.com

 • Kombinované obráběcí stroje
  Obsáhlý článek na téma víceúčelových obráběcích strojů, které kombinují soustružení a frézování. Stroje, které vycházejí ze soustruhu mají velký rozsah osy x a umožňují obrábět dlouhé dílce i frézováním (Turn/Mill). Pro kratší dílce je vhodná koncepce frézky s možností soustružení (Mill/Turn). Nové koncepce strojů nabízejí i další operace např. výrobu ozubení nebo aditivní technologie. Názory odborníků předních světových výrobců (DMG Mori; MAZAK) na možnosti automatizace těchto strojů a použití manipulačních robotů.
  Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 12/20, článek Capable Combos
  www.dmgmori.com; www.mazakusa.com; www.metodsmachine.com

 • Přesné upínání malých dílců dostatečnou silou
  Dodavatel upínací techniky, švýcarská firma Gressel, uvedla na trh nově navržený samostředicí svěrák C3, určený pro spolehlivé upínání malých dílců. Charakterizuje jej modulární stavba, výměnné upínací čelisti (lze je měnit bez použití nástrojů a tudíž velmi rychle), upínací moment šroubu 50 Nm, upínací síla až 16 kN a vysoká přístupnost dílce, umožňující jeho opracování z pěti stran. Dodává se v 16 variantách.
  Zdroj: DIMA, číslo 01/21, článek Kleinteile präzise und kraftvoll spannen
  www.gressel.ch

 • Novými závitovacími frézami k vyšší produktivitě
  Firma Walter rozšiřuje koncept závitových fréz s více řadami břitových destiček pro výrobu kratších závitů rozšířením rodiny T2710. Díky malému rozestupu mezi jednotlivými řadami VBD se nástroje osvědčují při vysoce produktivní výrobě závitů délky do 1,5 x D. Vyšší produktivita je dána možností současně zhotovovat více sekcí téhož závitu najednou a tak úspora strojního času při zhotovování krátkých závitů je zajímavá. Vyšší produktivita je dána i použitím

Nahrávám...
Nahrávám...