dnes je 16.5.2021

Input:

Novinky v odborných časopisech 15/2021

15.4.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.177 Novinky v odborných časopisech 15/2021

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Lepší obrábění lehkých slitin
  Díky frézám fréz OSG série EPN/A-AL série PlusLine se objevila cenově výhodná alternativa k stávajícím stopkovým frézám, specializovaným na obrábění lehkých slitin, Jedná se o tříbřité nástroje, dodávané jako povlakované či nepovlakované, s rohovým rádiusem či bez něj. V článku uvedeny výsledky obrábění u konkrétního zákazníka – řezné parametry, dosahovaná životnost i nižší řezné síly, které působí proti vzniku vibrací. Povlakované frézy jsou opatřeny povlakem, účinně chránícím proti návarům na břitu.
  Zdroj: Form und Werkzeug, číslo 11/20, článek Aluminium besser fräsen
  https://de.osgeurope.com

 • Vrták KUB Pentron CS
  Firma Ceratizit představuje v krátké zprávě novou řadu vrtáků s výměnnými destičkami KUB Pentron CS, kterou vyrábí dceřinná firma KOMET. Vrtáky jsou vhodné pro vrtání uložení ložisek do průměru 96 mm. Vrtáky jsou kazetové konstrukce. V základním tělese jsou dvě přesně obrobená lůžka pro vnitřní a vnější kazetu. Každá kazeta nese dvě vyměnitelné břitové destičky SOGX, které jsou k dispozici v širokém sortimentu výměnných destiček firmy Ceratizit.
  Zdroj: Machinery, číslo 12/20, článek Komet KUB Pentron CS indexable insert dril
  www.is.gd/ikequc; https://cuttingtools.ceratizit.com/

 • Nová řada fréz WIDIA VSM890-12
  Krátká zpráva oznamuje nabídku nové řady fréz WIDIA VSM890-12, která je osazena oboustrannými výměnnými destičkami s osmi

Nahrávám...
Nahrávám...