dnes je 30.9.2022

Input:

Novinky v odborných časopisech 17/2022

12.5.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.228 Novinky v odborných časopisech 17/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • VD pro drážkování
  Sandvik uvedl na trh novou řadu VD pro vnitřní drážkování a na čele typu CoroCut QI pro menší průměry. Jsou navrženy tak, aby zaručovaly lehký řez a menší řezné síly, spolehlivý provoz a dobrý odchod třísek. Další podrobnosrti na odkazu.
  Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 1/22/str.4, článek: Cubic Boron Nitride Inserts
  www.sandvik.coromant.com

 • Hybridní vertikální obráběcí centrum
  Popis nového hybridního vertikálního obráběcího centra DCM 620-5X firmy Romi Machine Tools Ltd z Erlanger (Kentucky USA) Stroj kromě klasické technologie obrábění v 5 řízených osách umožňuje i aditívní 3D technologii. Stroj je vybaven různými hlavami pro 3D tisk i kontrolu a měření. Typickou úlohou je renovace opotřebených součástí, kdy se aditivně doplní chybějící materiál a následně se dílec obrobí., 3 str., 2 obr.
  Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 1/22/str.6, článek: Add and Subtract
  www.romiusa.com

 • Povlakování nástrojů
  Obsáhlý článek podává ucelený pohled na současný stav povlakování nástrojů a vyměnitelných břitových destiček. Názory odborníků z předních světových firem (Christoph Zettl-Ceratizit Austria, Doug Evans-Sandvik Coromant, Brian Wilsher-Kyocera Precision Tools Inc.). Rozdíly základních metod CVD a PVD. Vlastnosti převážně používaných vrstev. Zlepšení mechanických a tepelných vlastností povlaku nahrazením titanu zirkoniem. Rychlost vylučování povlaku a ekonomika provozu. Vnitřní napětí a struktura vrstev. Oblasti použití. Následné úpravy a zbytková napětí., 8str., 5 obr.
  Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 1/22/str.22, článek: Let´s Get Chemical
  www.ceratizit.com; www.kyoceraprecisiontools.com; www.sandvik.coromant.com

 • Sedm doporučení pro závitování
  Sedm doporučení pro omezení zalomení závitníků: vhodný průměr předvrtání - záleží na materiálu, požadované hloubce závitu a dokonalosti profilu (čím dokonalejší profil, tím vyšší potřebný krouticí moment); používejte tvářecí závitníky - nevznikají třísky, které jsou příčinou městnání a lomu závitníků; náhrada závitování frézováním; volba optimálního maziva; zvolte správný upínač závitníku (diference mezi osou díry a osou závitníku); závitování slepých děr závitníky se šroubovitými drážkami - lepší odvod třísek; omezte délku závitu ve slepých dírách. Video na odkazu, 5 str.,5 obr.
  Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 1/22/str.38, článek: Tap out
  cteplus.delivr.com/2vb86

 • Nové řezné jakosti pro obrábění oceli nabízejí vyšší výkon i provozní jistotu
  Inovace v oblasti tvrdokovu, řezných povlaků a znalostí o odchodu třísky z řezu vytvořily předpoklady

Nahrávám...
Nahrávám...