Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Novinky v odborných časopisech 19/2019

9.5.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.75 Novinky v odborných časopisech 19/2019

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

Zvýšení produktivity a výkonnosti při broušení

Obsáhlý článek je věnován problematice broušení tvrdých a křehkých materiálů (slinutého karbidu, keramiky) spec. při tvarovém broušení při nutnosti odběru většího množství materiálu. Produktivitu ovlivňuje kromě dalších faktorů zvláště volba vhodných brousicích kotoučů. Účinné chlazení je podmíněno vysokou pórovitostí brousicích nástrojů. Keramická vazba je sice pórovitá, ale její opotřebení je vysoké. Běžná kovová vazba nevyhovuje nízkými hodnotami pórovitost. Nové pórovité kovové vazby proto spojují výhody obou druhů. Výkon potřebný na vřetení je měřítkem zatížení brousicího nástroje. Vliv topografie a tepelné vodivosti brousicího nástroje.

Autor: Prof.Dr. Ing Berend Denkena a spol.

Zdroj: DIHW, číslo 3/18, článek Produktivitäts- und Effiziens-steigerung beim Schleifen,
www.ifw.uni-hannover.de

Pozvánka, aby se obor soustružení revolucionizoval

HDT – High Dynamic Turning, nová zkratka označující metodu tzv „Vysoce dynamického soustružení”. Je založena na použití nástrojů tyčového tvaru, na jejich čele je upnuta VBD převážně trojúhelníkového tvaru, jejíž břity mají neomezený přístup k obráběnému povrchu. Nástroje se pomocí rozhraní HSK upínají do vřetena frézovací hlavy obráběcího centra, podmínkou je možnost programování v ose nástroje. Přes menší tuhost takovýchto nástrojů, danou velkým vyložením si tato metoda získává příznivce pro své přednosti – jeden nástroj nahrazuje mnohé, při konvenčním soustružení potřebné nástroje, volná volba úhlu nastavení, přizpůsobitelná obráběnému obrysu, lepší využitelnost břitu, zvýšená bezpečnost proti kolizi, možnost soustružení ve směru od i ke koníku. Článek obsahuje detailní popis metody, nástrojů a doporučeného použití.

Zdroj:

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: