dnes je 30.9.2022

Input:

Novinky v odborných časopisech 20/2022

2.6.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.231 Novinky v odborných časopisech 20/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Automatizovaný systém chlazení
  Systém Wil-Fill firmy Centric Technologies Inc. sleduje 7 rozhodujících parametrů chladicího systému obráběcích center, optimalizuje jejich činnost a životnost. Systém doplňuije chladivo, kontroluje jeho hodnoty a vlastnosti a činí potřebná opatření. Sleduje koncentraci směsi oleje a vody, hladinu chladiva v nádrži, teplotu chladiva, hodnotu pH, tvrdost vody, spotřebu oleje a spotřebu vody. Systém pracuje v režimu 7/24., 1 str., 1 obr.
  Zdroj: American Machinist, číslo 5.5..2022, článek: Automated Fluid Cotrol
  www.centric-intl.com

 • Vyměnitelné destičky pro drážkování
  Tungaloy Inc. rozšířil univerzální multifunkční systém pro drážkování TungCut o vyměnitelnou destičku šířky 1,2 mm s utvařečem třísky DGS, který zajišťuje klidný řez a vynikající odchod třísky. Spolu se substrátem druhu AH725 zaručuje stabilní zapichování v širokém spektru materiálů.
  Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 2/22/str.4, článek: Grooving Inserts
  www.tungaloy.com

 • Stopková fréza
  Podle krátké zprávy Mikron Tool rozšířil rodinu fréz CrazyMill Cool P&S, vyvinutou pro hrubovací i dokončovací operace o torickou verzi. Nový nástroj kombinuje frézování a vrtání a je vyvinut pro obrábění nerezu, titanu, CoCr slitin a superslitin. Stejně jako jeho válcový předchůdce může se tato fréza zanořit kolmo do hloubky 1xD a dále pokračovat do strany. Frézy jsou vyrobeny ze speciálního ultrajemnozrného substrátu a opatřeny výkonným povlakem SNP. Na webových stránkách firmy je obšírný popis geometrie rodiny fréz CrazyMill Cool P&S a video.
  Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 2/22/str.5, článek: Endmill
  www.mikrontool.com

 • Sběrače vyloučeného oleje v chladicích kapalinách
  Redakční článek W. Leventona o údržbě chladicích kapalin na obráběcích strojích. Jedním z problémů je znečištění chladiv olejem, který představuje živnou půdu pro bakterie (zápach), zkrácení životnosti chladiva, zhoršuje chlazení v zóně obrábění a tím i ke snížení životnosti nástrojů. Řešením je použití sběračů oleje z hladiny nádrže. Jsou k

Nahrávám...
Nahrávám...