Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Novinky v odborných časopisech 23/2019

6.6.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.79 Novinky v odborných časopisech 23/2019

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

SW pro optimální utváření třísky

Firma Index Corp. nabízí v krátké zprávě software pro utváření třísky během soustružení (i zapichování) pro všechny materiály. SW je možno použít na všech jedno i vícevřetenových soustruzích firmy vybavených posledním řídicím systémem Siemens. Spolupracuje s operačním programem a zabraňuje vytváření dlouhých třísek a tím zlepšuje bezproblémový odchod třísek. Snižuje objem třísek, zvyšuje životnost nástrojů a nedochází k poškození obráběného povrchu.

Zdroj: Cutting Tool Engineering, Číslo 12/18, článek Software for optimal chip formation, us.index-traub.com

Válcová čelní fréza pro různé materiály

Firma Walter USA LLC představuje v krátké zprávě modulární válcovou čelní frézu M 4258 pro frézování drážek, kapes, rampování a kruhovou interpolaci. Je určena pro obrábění materiálů skupin P, M, K a S. Nástroj má vyměnitelnou čelní část, kterou je možno nahradit opotřebenou část nástroje. Spojení obou částí je přesné a bezpečné. Dodává se v průměrech 2“; 2,5“ a 3“.

Zdroj: Cutting Tool Engineering, Číslo 12/18, článek Helical milling cutter handels numerous materials, www.walter-tools.com/us

Nástrojový držák zvyšuje produktivitu

Výměna nástrojů na soustružnických automatech (švýcarského typu) je náročná i časově, zvláště pokud je třeba demontovat i chladicí systém (hadice, trysky). Firma ARNO-Werkzeuge USA vyvinula rychlovýměnný systém AFC (Arno Fast Change), který zrychluje výměnu i čas na seřízení. Systém je složen ze dvou částí: univerzálního držáku, který zůstává ve stroji a rychlovýměnného tělesa, které se vloží na doraz a snadno se zajistí. Systém umožňuje přívod chladiva vnitřkem a tím odpadá nutnost demontáže a zpětné montáže dílců chladicího systému. Opakovatelná přesnost polohy

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: