dnes je 30.9.2022

Input:

Novinky v odborných časopisech 23/2022

23.6.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.234 Novinky v odborných časopisech 23/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Kamery s integrovaným chladicím kanálem
  Firma Baumer Electric AG dodává kamery i do značně teplého prostředí, které jsou vybaveny chladicím kanálem. Jedná se o modely CX.XC, které se mohou chladit stlačeným vzduchen o tlaku 2 - 3 bary nebo tekutinou o tlaku až 6 bar. Jsou použitelné např. v blízkosti sklářských pecí. Díky chlazení je možno kamery použít pro přenos s malým šumem a velkým dynamickým rozsahem např. při kontrole Si waflí. Řada CX má 130 modelů, standartní varianta o rozměrech 29 x 29 mm nabízí široké spektrum funkcí s různými typy senzorů., 1 str., 1 obr.
  Zdroj: Technische Rundschau, číslo 10/21/str.39, článek: Kameras mit integriertem Kühlkanal
  www.baumer.com

 • Robotem podporovaná modularita
  Společnost ABB odpovídá nabídkou průmyslového robota FlexLoader M na stále stoupající potřebu robotizace pracovišť obrábění. Robot a samotné robotické pracoviště charakterizuje řada vyměnitelných modulů, které dovolují jeho snadné přizpůsobení řadě obráběcích strojů (nosnost, dosah ramene, existující přístup do pracovního prostoru obsluhovaného stroje, řídicí systém). Robotické pracoviště lze dále doplnit řadou modulárních periferií jako jsou zásobníky, zásuvky, úložné desky, dopravníky, způsob ochrany obsluhy atd. Systémy zpracování obrazu a kamerou podporované programování jsou součástí nabídky a urychlují komplexní využití pracoviště. Nasazením robota FlexLoader M lze dle dodavatele snížit manipulační náklady, související se strojem až o 90%., 2 str., 3 obr.
  Zdroj: Werkstatt und Betrieb, číslo 28.2.2022, článek: Robotergestützte Modularität
  www.abb.com

 • Nové torické tvrdokovové frézy
  Mikron Tool rozšiřuje svoji rodinu monolitních fréz Crazy Mill Cool P&S, které byly vyvinuty pro hrubovací a dokončovací práce o nové nástroje – o torické frézy, schopné frézovat otvory, rampovat, obrábět kontury nebo zhotovovat drážky a kapsy v nerez ocelích, titanových slitinách, CoCr, legovaných ocelích a superlegurách. Vyrábějí se v ø 1 – 8 mm, ve variantách: Typ A; 2,5 x D a Typ C; 5 x D. Obě jsou vybaveny vnitřními kanálky pro přívod chladiva, ústících z přechodového kužele mezi stopkou nástroje a jeho pracovním průměrem. Nová řezná geometrie zaručuje vysoký úběr i životnost nástroje a velmi dobrou kvalitu obrobeného povrchu., 1 str., 1 obr.
  Zdroj: Zerspanungstechnik, číslo 1.4.2022, článek: Neue torischen Hartmetalfräser
  www.mikron.com

 • Zkrácení času cyklu až o 50%
  Pro vrtací operace vyvinul Iscar LOGIQ 3 CHM, novou rodinu vrtáků s vyměnitelnou hlavičkou. Vyrábějí se v ø od 12 do 25,9 mm a jejich hlavní charakteristikou je tříbřité provedení, které dovoluje vyšší úběry. Současně však rozhraní mezi hlavičkou a držákem musí přenášet vyšší síly; za tím účelem byl vyvinut nový tvar rozhraní – typ "rybina", dovolující rychlou a přesnou výměnu přímo na stroji a skýtající spolehlivé a provozně bezpečné spojení obou částí vrtáku. Nová řezná geometrie vrtacích korunek se vyznačuje tzv. "pagodovou řeznou hranou", což je neobvykle konkávní profil se samostředící schopností a dobrým utvářením vznikající třísky. Břity jsou opatřeny 15° fáskou. Pro usnadnění odvodu třísek a dodržení tuhosti tělesa byl pomocí MKP vyvinut profil drážky a navrženo její

Nahrávám...
Nahrávám...