dnes je 30.9.2022

Input:

Novinky v odborných časopisech 24/2022

7.7.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.235 Novinky v odborných časopisech 24/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Rychlejší a výkonnější vrtání do oceli
  Sandvik Coromant představil zlepšenou řadu monolitních SK vrtáků CoroDrill 860 s geometrií PM. Vrtáky jsou opatřeny zlepšeným vícevrstvým PVD povlakem se zvýšenou otěruvzdorností, životností i produktivitou. Běžně skladem jsou vrtáky od 3 do 16 mm. Na zakázku i vrtáky podle potřeb zákazníka.
  Zdroj: American Machinist, číslo 24.3.2022, článek: Faster and More Efficient Drilling for Steel Parts
  www.sandvik.coromant.com

 • Vyměnitelná destička Walter SDMX
  Firma WALTER představila novou břitovou destičku SDMX, určenou pro frézy řady M4002. Tato čtvercová destička má vysocepozitivní geometrii, snižuje nároky na potřebnou energii na vřeteni, je tlustší, což zvyšuje stabilitu a spolehlivost. Řada fréz M4002 je určena pro hloubku řezu 1,5 až 2 mm a je ideální pro obrábění oceli, ocelolitiny a obtížněji obrobitelných materiálů v nástrojárnách i všeobecném strojírenství.
  Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 3/22/str.6, článek: Indexable Insert Walter
  www.walter-tools.com

 • Vyměnitelné destičky Tungaloy
  Tungaloy rozšířil řady fréz pro vysoké posuvy DoFeed o 6 destiček typu LNMU0303UER. Jedná se o oboustranné destičky se 4 břity pro širokou nabídku průměrů fréz a provedení. Nové destičky jsou ve velikosti 03 a mají vysokou životnost, jsou zaměnitelné s dosavadními VD typu ZER. Proti těmto VD generují tenší třísky a mají tak i radiální řezné síly nižší. Jsou opatřeny utvařeči MJ (pro všeobecné použití) nebo ML (nižší řezné síly). Substrát AH 3225 pro ocel, AH 130 pro nerez a Ti-slitiny nebo AH8015 pro zušlechtěné oceli a litiny.
  Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 3/22/str.6, článek: Milling Inserts
  www.tungaloy.com

 • Sledování výrobního procesu
  Redakční článek na téma sledování výrobního procesu. Názory odborníků firmy Sandvik Coromant (Jeff Rizzie). Požadavly na zvyšování přesnosti obrábění a spolehlivost výrobního procesu vedou ke sledování nejen dat spojených s činností nástroje, ale i vlastního obráběcího stroje v reálném čase. Takovým nástrojem je systém Coro-Plus Process Control, který nejen sleduje data procesu, ale je schopen i okamžitě jednat (zastavit stroj, doporučit výměnu nástroje atd.). Heidenhain Corp. (J.Pizzoferrato) vyvinul StateMonitor (verze 1.4.0), což je podobný systém, který monitoruje nástroje a systematicky porovnává tato data i na dalších strojích propojené skupiny v reálném čase., 7 str., 5 obr.
  Zdroj:

Nahrávám...
Nahrávám...