Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Novinky v odborných časopisech 27/2019

4.7.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.83 Novinky v odborných časopisech 27/2019

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

Inteligence přivedená těsné k obrobku

„Chytrý” hydraulický upínač rotačních nástrojů Schunk iTendo umožňuje integrovanou kontrolu procesu přímo tam, kde vznikají třísky. Do válcového tělesa upínače je integrován snímač, sestávající ze senzoru, baterie a vysílače, který v reálném čase plynule odesílá data, týkající se vyrobených dílců, aktuálních řezných podmínek, eventuální poruchy upnutého nástroje nebo překročení předem nastavených limitních hodnot; může iniciovat změnu otáček i posuvů. Geometrie a výkonová data upínače zůstávají nezměněny a data se odesílají do přijímače v prostoru stroje k dalšímu využití. Veškerá generovaná data se přenášejí pouze v prostoru stroje, což zvyšuje kybernetickou bezpečnost.

Zdroj: Werkstatt und Betrieb, Číslo 12/18, článek Intelligenz hautnah am Wekstück; www.schunk.com

Výkresové nástroje rychle k dodání

Jmenovitě při nasazení v sériové výrobě přinášejí výkresové nástroje značné výhody, neboť jsou zhotoveny přesně podle potřeb uvažovaného nasazení. Společnost Ingersoll nabízí „ Ingersoll Extreme”, program, pomocí něhož zákazník dostane speciální nástroj do tří týdnů. Postup zahrnuje následující kroky: během tří dnů od poptávky obdrží zákazník nabídku včetně výkresů k odsouhlasení, potvrzením návrhu nástroje objednávkou je odsouhlaseno jeho provedení a okamžitě po zaslání detailních podkladů může být zahájena jeho výroba tak, aby nástroj do tří týdnů mohl být dodán – odpadají tedy ověřovací zkoušky u zákazníka. Uvedeny zkušenosti zákazníků a popsány takto zhotovené vybrané nástroje.

Zdroj: Zerspanungstechnik, Číslo 8. 1. 2019, článek Schnelle Sonderwerkzeuge; www.ingersoll-imc.de

Provozně spolehlivé vrtáky pro zhotovování odlehčovacích otvorů

Snaha po odlehčování spalovacích motorů vyvolává potřebu nových operací. Jednou z nich je vyvrtávání hlubokých odlehčovacích otvorů v ložiskových čepech klikových hřídelů. Ke spolehlivému provádění této operace vyvinul Mapal speciální

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: