Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Novinky v odborných časopisech 27/2019

4.7.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.83 Novinky v odborných časopisech 27/2019

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

Inteligence přivedená těsné k obrobku

„Chytrý” hydraulický upínač rotačních nástrojů Schunk iTendo umožňuje integrovanou kontrolu procesu přímo tam, kde vznikají třísky. Do válcového tělesa upínače je integrován snímač, sestávající ze senzoru, baterie a vysílače, který v reálném čase plynule odesílá data, týkající se vyrobených dílců, aktuálních řezných podmínek, eventuální poruchy upnutého nástroje nebo překročení předem nastavených limitních hodnot; může iniciovat změnu otáček i posuvů. Geometrie a výkonová data upínače zůstávají nezměněny a data se odesílají do přijímače v prostoru stroje k dalšímu využití. Veškerá generovaná data se přenášejí pouze v prostoru stroje, což zvyšuje kybernetickou bezpečnost.

Zdroj: Werkstatt und Betrieb, Číslo 12/18, článek Intelligenz hautnah am Wekstück; www.schunk.com

Výkresové nástroje rychle k dodání

Jmenovitě při nasazení v sériové výrobě přinášejí výkresové nástroje značné výhody, neboť jsou zhotoveny přesně podle potřeb uvažovaného nasazení. Společnost Ingersoll nabízí „ Ingersoll Extreme”, program, pomocí něhož zákazník dostane speciální nástroj do tří týdnů. Postup zahrnuje následující kroky: během tří dnů od poptávky obdrží zákazník nabídku včetně výkresů k odsouhlasení, potvrzením návrhu nástroje objednávkou je odsouhlaseno jeho provedení a okamžitě po zaslání detailních podkladů může být zahájena jeho výroba tak, aby nástroj do tří týdnů mohl být dodán – odpadají tedy ověřovací zkoušky u zákazníka. Uvedeny zkušenosti zákazníků a popsány takto zhotovené vybrané nástroje.

Zdroj: Zerspanungstechnik, Číslo 8. 1. 2019, článek Schnelle Sonderwerkzeuge; www.ingersoll-imc.de

Provozně spolehlivé vrtáky pro zhotovování odlehčovacích otvorů

Snaha po odlehčování spalovacích motorů vyvolává potřebu nových operací. Jednou z nich je vyvrtávání hlubokých odlehčovacích otvorů v ložiskových čepech klikových hřídelů. Ke spolehlivému provádění této operace vyvinul Mapal speciální nástroje,

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: