Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Novinky v odborných časopisech 3/2018

24.1.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.8 Novinky v odborných časopisech 3/2018

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

Brousicí kotouče z uhlíkového kompozitu

Krátká zpráva firmy Krebs & Riedel o brousicích kotoučích HI-COMP s KNB (kubický nitrid boru) nebo s diamantem, jejichž nosné tělo je zhotoveno z kompozitu, zesíleného uhlíkovými vlákny. Toto provedení, které doplňuje základní řadu nástrojů, poskytuje maximální pevnost, minimální hmotnost a maximální tuhost nástroje. Jsou o 75 % lehčí než nástroje s ocelovým tělem a dramaticky snižují zatížení vřetene. V neposlední řadě mají vyšší tlumení vibrací, což zvyšuje jakost výbrusu. Aktivní vrstvu na nosném těle je možné po jejím opotřebení renovovat. Bližší údaje na uvedených odkazech.

Zdroj: Machinery 01, číslo 5/17, článek Carbon fibre wheel hubs offer surface quality, https://is.gd/xitutu; http://www.krebs-riedel.com/DOC/KAE-117.pdf

Náhrada hliníku

Redaktor časopisu Will Dalrymple navštívil firmu Magnesium Elektron, která dodává slitiny hořčíku. V článku popisuje jejich vlastnosti (lehčí než Al), ale i problémy spojené s jejich obráběním. Čistý hořčík je o 35 % lehčí než čistý hliník. Vlastnosti při obrábění, doporučené řezné podmínky, podrobnosti zkoušek obrábění. Použitý nástroj: monolitická SK stopková fréza Sandvik Coromant CoroMill Plura - 2P122-1600NC H10F. Doporučení pro manipulaci s třískami (nebezpečí vznícení Mg prachu).
Zdroj: Machinery 01, číslo 5/17, článek Aluminium alternative, www.magnesium-elektron.com; www.sandvik.coromant.com/uk

Software je řešením

Firma Sandvik Coromant zveřejnila několik novinek, které byly mezitím vystaveny na EMO 2017. Nástroje pro soustružení s vestavěnými senzory, vyvinuté v rámci platformy CoroPlus Industry 4.0. Tlumené nástrojové držáky pro vnitřní soustružení; přesnou vyvrtávací hlavu CoroBore+; nožový držák pro vyměnitelné destičky Capto C5. Vestavěné senzory poskytují jednak data, která charakterizují vlastní obrábění, ale i data potřebná pro údržbu a sledování životnosti. Přesná vyvrtávací hlava se může doladit během vyvrtávání bezdrátově. Celý řídicí systém je nazvaný CoroPlus Advanced Machining Analytics. Firma prezentuje i nástroje (tělesa fréz) zhotovené technologií 3D, která umožňuje umístit na nástroj větší počet vyměnitelných břitových

 
 Napište nám
 Beru na vědomí, že tento formulář neslouží pro zadávání odborných dotazů, ale pro zasílání Vašich podnětů a postřehů k fungování portálu. Pro zadávání odborných dotazů prosím používejte tento formulář. Děkujeme za pochopení.
 Děkujeme, na Váš podnět budeme reagovat do 24 hodin v rámci pracovního týdne.
Input: