dnes je 28.1.2020

Input:

Novinky v odborných časopisech 32/2019

8.8.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.88 Novinky v odborných časopisech 32/2019

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

Rekord v hrubovacím obrábění z pohledu velikosti úběru

V hrubovacím obrábění rozhoduje o úspěchu velikost úběru, dosaženého nástrojem. Nově vyvinuté válcové frézy Kennametal Harvi Ultra 8X se dodávají v provedení nástrčném nebo s připojeným kuželem typu KM4X, HSK či CV/CVF. Dosahují vysokých výkonů i při hrubování titanových slitin – fréza o průměru 80 mm může pracovat s axiální hloubkou řezu 95 mm, radiální hloubkou řezu 20 mm a posuvem 423 mm/min. a to při životnosti břitu VBD okolo 60 minut. Jsou osazeny oboustrannými VBD s celkem 8 využitelnými břity s vysoce pozitivní geometrií, která snižuje potřebnou energii na obrábění; jsou opařeny novým řezným PVD povlakem na bázi AlTiN +TiN. Spojení těla frézy s upínacím kuželem dosahuje vysoké tuhosti a tím přispívá ke zvýšení životnosti VBD. VBD jsou na těle frézy uspořádané do šroubovic s rozdílným úhlem stoupání.

Zdroj: Tool and Mouldmaking, číslo 1/19, článek Roughing record in term of cutting volume; www.kennametal.com/harvi-ultra-8X

Nová série čelních fréz od firmy Ingersoll

Novými čelními frézami rodiny GoldMax8 VN-K představuje společnost Ingersoll nástroje, které v sobě spojují výhody tangenciálních fréz s břitovými destičkami s celkem osmi využitelnými břity – jinak řečeno vysokou hospodárnost s maximální stabilitou, vysokým úběrem a vysokou provozní jistotou. Použité VBD typu SGM 44 jsou přesně broušené a mají axiálně-radiální pozitivní geometrii. Mimoto disponují destičky ještě vedlejším ostřím velikosti 0,8 mm, s geometrií Wiper, což nástroji propůjčuje schopnost obrábět plochy ve vysoké kvalitě.

Zdroj: Zerspanungstechnik, číslo 13. 2. 2019, článek Neue Planfräserserie von Ingersoll; www.ingersoll-imc.de

Opracování abrazivních a měkkých Al slitin

Specielně pro dodavatele dílců z lehkých slitin