dnes je 25.10.2020

Input:

Novinky v odborných časopisech 42/2020

15.10.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.151 Novinky v odborných časopisech 42/2020

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

Co přináší vícerozsahové jakosti řezných materiálů při soustružení?

Společnost Ceratizit zavedla druh CTPX710 a CTPX715, první vícerozsahové jakosti pro soustružení.
V článku jsou uvedena základní kritéria těchto materiálů (rozsah pokrytí obráběných materiálů dle ISO; optimalizovaná mikrostruktura řezného materiálu; speciální jemnozrnný tvrdokov; přepracovaný řezný povlak na bázi AlTiN, který vykazuje velkou odolnost proti opotřebení při teplotách do 1050°C; vysoká hustota povlaku, jeho velmi dobré frikční vlastnosti). Pozornost je věnována volbě utvařeče pro skupiny obráběných materiálů a detailně jsou rozvedeny i ekonomické přínosy pro uživatele.

Zdroj: NC Fertigung, číslo 25. 2. 2020, článek Was bringen Multibereichsorten beim Drehen?; Info: nový katalog Ceratizit; www.ceratizit.com

Útoky ze sítě a co Vás ochrání

Kybernetické napadení hrozí především malým nebo středním podnikům, takovým, které v nějakém oboru předstihují ostatní a otázkou není zda, ale kdy. ˇUtočník může sídlit za rohem nebo pocházet z Dálného východu a provozovat svoji činnost s požehnáním státu. Důsledky napadení jsou v zásadě trojího druhu: krádež dat a know-how firmy, vydírání pomocí zablokování dat, software i hardware a konečně poškození funkcí strojů, administrativy atd. Problém je také v tom, že subjekt může být napaden a jeho aktivity poškozovány delší dobu, aniž by o tom vůbec věděl. Převážná většina kybernetických napadení je cílená a plánovaná delší dobu. Článek uvádí příklady napadení, rozbory příčin včetně neúmyslného nevhodného chování vlastních zaměstnanců, identifikaci napadení, způsoby nápravy dopadů napadení a možnosti ochrany. Formulováno je osm zásad, které pomohou zvýšit vlastní ochranu.

Zdroj: SMM, číslo 19. 12. 2019, článek Attacken aus dem Netz – so sind Sie gewapnet; Autor: Stefen Zimmerman, VDMA; Odkaz na celé znění článku: