dnes je 3.3.2024

Input:

Novinky v odborných časopisech 46/2023

30.11.2023, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 5 minut

2.9.306 Novinky v odborných časopisech 46/2023

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Vyvrtávací systém Ifanger
  Švýcarská firma Ifanger doplnila svůj systém Mikro Turn o nástroje pro obrábění materiálů s dlouhou třískou jako je bezolovnatá mosaz nebo hliník. Upravená geometrie zaručuje spolehlivý provoz. Nová řada je k dispozici ve dvou provedeních - MTEP pro vnitřní hrubování a vyvrtávání a MTEF pro dokončování. Obě ve třech verzích pro délky 2xD, 3xD nebo 5xD. Nástroje jsou s vnitřním chlazením a průměrem upínací stopky ze SK o průměru 4 nebo 6 mm. Nástroje mohou být opatřeny i DLC povlakem (Diamond Like Coating). Další podrobnosti na odkazu www.tinyurl.com/mryx5tzb
  Zdroj: Machinery, číslo 9/23/str.9, článek: Boring tool system from Ifanger
  www.ifanger.com; www.tinyurl.com/mryx5tzb

 • Hrubování a dokončování tímtéž břitem
  URMA AG rozšiřuje svoji nabídku přesných nástrojů o rovinnou frézu MX Diamond , která je osazena vyměnitelnými PKD břity. Maximálně dvacet břitů může být napájeno na vyměnitelném a přesně vybroušeném prstenci ze slinutého karbidu, který se na vlastní těleso frézy montuje vcelku během výměny. Protože veškerá práce spojená s výměnou břitů je soustředěna na výměnu tohoto prstence, je výměna rychlá, přesná a díky velké úložně ploše prstence na tělesu nástroje se dosahuje vysoká tuhost nástroje, dovolující použít tytéž břity pro hrubování i dokončování. Max. radiální házivost obnáší 0,005 mm a axiální max. 0,002 mm. Doporučené posuvy na zub obnáší 0,004 – 0,3 mm; maximální povolené otáčky nástroje jsou 5000 ot./min., 2 str., 6 obr.
  Zdroj: MM-Maschinenmarkt, číslo 22.9.2023, článek: Schlichten und Schruppen mit derselben Schneide
  www.urma.ch

 • Větší potenciál pro zapichování, soustružení, frézování a vrtání
  Těžištěm expozice firmy Tungaloy na EMO v Hannoveru byly rodiny nástrojů Add.Force, kde se nabízela větší produktivita, přesnost a přidaná hodnota proti nástrojům stávající nabídky. V řadě Drill.Meister byly předvedeny vrtáky s vyměnitelnou hlavičkou již od průměru 4 mm. Řada Add- Multiturn nabízí soustružnické nástroje s VBD upínanými systémem Y-Prisma-Safe-Lock, jehož upnutí VBD je natolik přesné a stabilní, že nástroj může spolehlivě obrábět prakticky ve všech směrech (obousměrné podélné soustružení, zapichování, obrábění profilu nebo plánování). V důsledku vyšší univerzality nástroje se šetří čas výměny i náklady na nástroje na skladu), V nabídce jsou VBD s novou geometrií a zákazník může volit mezi oboustrannými negativními VBD s celkem šesti břity nebo jednostrannými pozitivními se třemi břity. Nová geometrie zapichovacích VBD Add-Force-Cut s optimalizovanou řeznou geometrií dovolují čistý a klidný řez včetně lepšího odvodu třísekaž do hloubky 42 mm. Nové oboustranné frézovací VBD řady Do-Feed-Tri nabízejí více břitů a tím i lepší ekonomii. Pro opracování kalených materiálů nabízí Tungaloy nové KNB řezné jakosti v nástrojích řady Add-Force, které dle výrobce slibují vyšší produktivitu a stabilní předvídatelné výsledky.,2 str., 2 obr.
  Zdroj: NC Fertigung, číslo 5.10.2023, článek: Mehr Potenzial beim Stechen, Drehen, Fräsen und Bohren
  https://tungaloy.com

 • Upínací pouzdro pro vysocevýkonné trochoidní frézování
  Nový mechanický upínač stopkových nástrojů BigDaishowa Mega 2DS je svojí konstrukcí předurčen pro použití pro

Nahrávám...
Nahrávám...