dnes je 24.1.2021

Input:

Novinky v odborných časopisech 47/2020

26.11.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.157 Novinky v odborných časopisech 47/2020

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

Silné v obrábění titanu

Kyocera rozšiřuje rodinu nástrojů MECH o nové ježkové frézy MECHT, určené pro opracování titanových slitin čelním frézováním, frézováním do rohu a zhotovování drážek. Dodávají se v průměrech 32 – 80 mm, jednostranné VBD se dvěma břity ve šroubovici jsou umístěny ve čtyřech šroubovicích. Břitové destičky se vyznačují vysoce pozitivní geometrií, dodávají se s rohovými rádiusy 0,2 – 0,8 mm a jsou opatřeny tepelně odolným PVD nanopovlakem Megacoat PR1535. Vysoká tepelná vodivost povlaku a vysoce pozitivní geometrie snižují tepelné zatížení VBD a zlepšují životnost destiček. Výraznou charakteristikou nových fréz je to, že VBD umístěné v čele nástroje jsou větší než ty, které jsou umístěny ve šroubovitých drážkách.

Zdroj: Zerspanungstechnik, Číslo 25. 3. 2020, článek Stark in Titan; www.kyocera.de

Nový zapichovací/upichovací systém Walter

Firma Walter nabízí nový patentovaný zapichovací/upichovací systém G4014-P SmartLock, určený pro oboustranné dvoubřité destičky DX 18. Držáky charakterizuje vnitřní přívod chladiva s výstupy směrujícími k čelu a hřbetu destičky a především upínání destičky pomocí ze strany umístěného upínacího šroubu. To usnadňuje výměnu destičky přímo na stroji i ve stísněných poměrech, a dle výrobce zvyšuje o 30% upínací sílu oproti běžně nabízeným upichovacím systémům. Destičku v držáku stabilizují prizmatické prvky v lůžku. Držáky se dodávají ve velikostech 10 – 20, pro destičky se šířkou zápichu 1,5 – 2 mm a průměr upichování resp. zapichování 35 mm.

Zdroj: Zerspanungstechnik, číslo 23. 3. 2020, článek Neues Stechsystem von Walter;

www.walter-tools.com

Silné pro opracování lehkých slitin i oceli

Mapal rozšiřuje portfolio vysoce výkonných fréz řady OptiMill o nástroje pro hrubování a dokončování v lehkých slitinách a oceli. Frézy OptiMill – SPM – Rough, Optimill – SPM – Finish, extra dlouhé OptiMill – Uni – Wave a frézy

Nahrávám...
Nahrávám...