dnes je 1.2.2023

Input:

Novinky v odborných časopisech 47/2022

24.11.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.258 Novinky v odborných časopisech 47/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Vrtání titanu na jeden zátah
  Vrtání titanu je velmi náročné, má vysokou houževnatost a malou tepelnou vodivost. Proto se tříska nedrobí a teplo ze zóny obrábění se třískou neodvádí, zvyšuje se opotřebení nástroje a snižuje se spolehlivost procesu. Kritické jsou hloubky nad 3 x D.Nová řada vrtáků firmy Mikron “Crazy Drill Cool Titanium“ v rozsahu průměrů 1mm až 6,35 mm, pro čistý titan vrtáky pro 3 x D nebo až 6 x D, pro Ti-slitiny 6 x D a 10 x D v kombinaci s pilotním vrtákem. Materiál obrobku je drahý, obrobek rovněž, proto je třeba vysoká spolehlivost procesu a předvídatelná životnost nástroje. Nástroje budou k dispozici od 3.Q.2022.,2 str., 2obr.
  Zdroj: Technische Rundschau, číslo 5/22/str.28, článek: In einem Schuss durch Titan bohren
  www.mikron.com

 • Vysoce výkonná keramická vazba KNB vylepšena
  Vitron 7 je odpovědí společnosti Norton Winter na stoupající požadavky zejména produkce dílců pro e-mobilitu. Jedná se o vysoce výkonnou vazbu KNB poslední generace, jejíž předností je především rovnoměrné rozdělení zrn KNB v aktivní vrstvě brousicího kotouče, což přispívá k jeho o 35% větší životnosti v rámci jednoho orovnávacího cyklu, vzniku rovnoměrnějšího opotřebení aktivní vrstvy a trvalým rovnoměrným výsledkům brousicího procesu. Brousicí kotouče Vitron 7 patří do skupiny MTO (Made to order) kotoučů, dodávaných v přesné specifikaci dle konkrétní potřeby zákazníka. Dodávají se s ocelovým nebo kompozitovým tělem CarbonForce, které se vyznačuje až o 75% nižší hmotností.
  2 str., 2 obr.
  Zdroj: Zerspanungstechnik, číslo 2.10.2022, článek: Keramische CBN- Hochleistungsbindung verbessert
  www.nortonabrasives.com

 • Správně vrtat titan
  Obrábění Ti nebo Ti-slitin je vždy problém; každý z těchto materiálů vyžaduje pro optimální výsledek prozesu rozdílný nástroj. Společnost Micron Tool je schopna nabídnout na míru zhotovené nástroje, které řeší problematiku jeho vrtání (malá tepelná vodivost, vysoká houževnatost, vytváření nárůstků na břitu, městnání třísek v oblasti břitu, vysoké teploty v pracovní zóně, způsobující měknutí tvrdokovového substrátu) zejména při zhotovování otvorů hlubších, než 3 x D. Nástroje jsou opatřeny neokrouhlými přívodními kanálky chladiva, jejichž patentovaný velký průřez dovoluje jeho masivní přívod a snižuje počet nutných vyplachovacích cyklů až po nulu. Rovněž specializovaná řezná

Nahrávám...
Nahrávám...