dnes je 30.9.2022

Input:

Novinky v odborných časopisech 03/2022

20.1.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.214 Novinky v odborných časopisech 03/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Frézování bez vibrací
  Společnost Walter rozšiřuje svoji nabídku tlumených soustružnických a frézovacích držáků s velkým vyložením a příslušných upínacích rozhraní Walter Acure-Tec o držáky s upínacím rozhraním AC060, určeným pro upínání vyměnitelných frézovacích hlaviček systému ScrewFit malých průměrů s rozhraním T18, T22 a T28. Stejně jako u větších velikostí, jsou tyto malé držáky rodiny Acure-Tec osazeny axiálně i radiálně pružně uloženým tlumicím elementem, který je již z výroby nastaven pro maximální tlumicí účinek. Rozhraní ScrewFit propůjčuje těmto nástrojům vysokou stabilitu, takže je možné pracovat vysokou provozní spolehlivostí s trojnásobným vyložením oproti nástrojům netlumeným a dosahovat i za těchto podmínek vysoké kvality opracovaného povrchu., 1 str., 1 obr.
  Zdroj: SMM, číslo 28.10.2021, článek: Vibrationsfrei fräsen
  www.walter-tools.com

 • Vysoce produktivní frézování v ušlechtilých ocelích
  Pro vysoce produktivní frézování, především trochoidálního typu, uvádí společnost Mapal na trh nové stopkové frézy OptiMill-Tro-Inox se šesti drážkami, určené pro obrábění nerez ocelí (Inox). Nové frézy mají optimálně sladěny počet břitů, tvar utvařeče a nově navržený profil drážky tak, aby mohly úspěšně čelit výzvám opracování Inoxu – adhezivnímu opotřebení, vysokým teplotám při obrábění i velkému objemu třísek, který je nutno odvést z místa řezu. Frézy jsou opatřeny moderním vícevrstvým povlakem. Frézy se dodávají v průměrech 4 – 20 mm, v provedení pro axiální hloubku řezu 2 – 5 x D a dosahují až o 20% vyšší úběr materiálu oproti běžným stávajícím čtyř- nebo pětibřitým nástrojům., 1 str., 1 obr.
  Zdroj: SMM, číslo 28.10.2021, článek: Hochproduktives Fräsen in Edelstahl
  www.mapal.com

 • Novinka: Flexibilní vystružovací systém firmy Horn
  Systém DR-Large pokrývá průměry 140 – 200,2 mm v krocích po 10 mm – tedy pomocí šesti velikostí vlastního tělesa; tělesa pro jednotlivé rozsahy dovolují umístit velký počet radiálně stavitelných břitových destiček, z čehož vyplývá možnost vysokého axiálního posuvu a tedy nízkých časů operace. Tělesa lze

Nahrávám...
Nahrávám...