dnes je 27.1.2023

Input:

Novinky v odborných časopisech 04/2022

3.2.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.215 Novinky v odborných časopisech 04/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Broušení drážek stopkových nástrojů ze SK
  Firma NORTON Winter vyvinula hybridní vazbu pro diamantové brousicí nástroje Q-Flute PRIME pro broušení drážek monolitních stopkových nástrojů ze slinutého karbidu. Má lepší vlastnosti, vyšší výkon, nižší opotřebení tvaru kotouče, lepší samoostřicí vlastnosti a nižší vývin tepla. To vede k vyšší produktivitě a ekonomické výhodnosti. V článku uvedeny konkrétní příklady snížení řezných sil (o 20 %) nižší opotřebení (o 50 %)., 1 str., 2 obr.
  Zdroj: DIHW, číslo 4/21/str.20, článek: Hartmetall-Nutenschleifen in der Schaftwerkzeugherstellung
  www.saint-gobain-abrasives.com

 • Optimalizovaná řezná keramika zvyšuje produktivitu při frézování
  Firma CeramTec uvedla na trh nový druh řezné keramiky LKM 880. Jedná se o silicium-nitridovou keramiku pro obrábění litiny a ocelolitiny (typu GJL a GJS i šedé litiny) v nejrůznějších průmyslových odvětvích. Má vyšší životnost, otěruvzdornost a snese vyšší řezné rychlosti.., 1 str., 1 obr.
  Zdroj: DIHW, číslo 4/21/str.21, článek: Optimierte Hochleistungskeramik steigert Wertschöpfung in der Fräsbearbeitung
  www.ceramtec.de

 • Nové výkonnější povlaky
  Firma Paul Horn vyvinula nové povlaky pro SK nástroje. Povlak IG6 je AlTiSiN měděné barvy a je určen pro obrábění materiálů skupin ISO-P a ISO-N nástrojovými systémy S224 a S229 pro zapichování a upichování. Druhý povlak typu SG3 je určen pro titanové slitiny a superslitiny a pro soustružení a obrážení kalených materiálů. Maximální pracovní teplota povlaku je 1100°C. Tento povlak se používá i pro nástroje systému Super-mini S105. Firma má vlastní povlakovací základnu (od CemeCon) a tím si zajišťuje stabilní jakost a krátké dodací lhůty., 1 str., 1

Nahrávám...
Nahrávám...