dnes je 22.2.2024

Input:

Novinky v odborných časopisech 04/2023

26.1.2023, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 5 minut

2.9.263 Novinky v odborných časopisech 04/2023

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Přesnější vyvrtávání pomocí digitalizace
  Jako volbu pro zajištění vysoce přesného vyvrtávání vybavuje Wohlhaupter svoje stavitelné vyvrtávací hlavy přesnou senzorickou jednotkou 3E Tech a nástrčným optickým digitálním displejem, což dovoluje nastavit řezný nástroj s přesností 1 µm. Pro průměry 29 – 205 mm jsou k dispozici jemněvyvrtávací hlavy série 464 s automatickým vyvažováním, pro průměry od 20 do 24,5 mm série 410 bez automatického vyvažování. Výhledově celý rozsah průměrů od 20 do 3255 mm bude možno na přání vybavit potřebnou senzorikou a digitálním displejem., 1 str., 1 obr.
  Zdroj: SMM, číslo 19.10.2022, článek: Digitalisiert genauer Auf- und Feinbohren
  www.alliedmachine.com/Products/Boring.aspx

 • Univerzál pro malé série
  Prostřednictvím čelní frézy FaceMill -Diamond -ES rozřiřuje Mapal nabídku nástrojů rodiny PKD čelních fréz FaceMill – Diamond o mnohostranně použitelnou variantu. Zatímco stávající nástroje této rodiny jsou určeny pro vysoce výkonnou oblast nebo sériovou výrobu, novinka je určena pro hospodárné nasazení při výrobě malých sérií nebo v případech, kdy se obrobek často mění. Protože nové frézy jsou vybaveny po obvodu méně břity, jsou hospodárnější i v případě, že nástroj nedosahuje tak vysoké produktivity jako nástroj s mnoha břity, určený pro sériovou výrobu. Nové nástroje se dodávají v průměrech 32 – 80 mm a to pouze jako nástrčné. Hloubka frézování do plna až 10 mm nečiní problémy. Další možnost nasazení nových nástrojů je i ta, kde je zapotřebí větší zubová mezera. Protože ostatní rozměry ve srovnání se stávajícími nástroji zůstaly beze změny, lze stávající frézy nahradit novými bez náročného přeprogramování celé operace., 2 str., 1 obr.
  Zdroj: SMM, číslo 20.10.2022, článek: Allrounder für kleine Stückzahlen
  www.mapal.com

 • Chlazený a v mikroprovedení
  Na letošním veletrhu AMB ve Stuttgartu představila firma Mikron Tool novou mikrofrézu CrazyMill Cool Micro Z3/Z4, která se vyznačuje integrovaným chlazením (vnitřní drážky pro přívod chladiva ústí u malého průměru přechodového kužele stopka/činná část nástroje) a řeznou geometrií, vyvinutou speciálně pro hrubování a dokončování těžkoobrobitelných materiálů jako jsou Ti, Ti-slitiny, nerez oceli, žáruvzdorné oceli a CoCr slitiny. Dodává se v průměrech 0,2 – 1,0 mm, je vhodná pro hloubky 5 x D a podle opracovávaného materiálu lze volit řeznou geometrii S nebo SX. Vysoký výkon chlazení se dosahuje velkým (ledvinovitým) profilem chladicích kanálků, k provozní spolehlivosti přispívá odolnost proti odtlačení nástroje v radiálním směru, dosahovaná zvýšenou tuhosti a profilem drážek jakož i malou radiální složkou řezné síly. Dle výrobce díky specializované řezné geometrii a provedení drážek dosahuje vysoký výkon a značnou provozní spolehlivost; je odpovědí na výzvy pokračující miniaturizace. 3 str., 3 obr.
  Zdroj: Zerspanungstechnik, číslo 4.11.2022, článek: Cool und mikro
  www.mikrontool.com

 • Nový frézovací systém společnosti Horn
  I následující novinka byla představena technické veřejnosti na AMB. Jedná se o frézovací systém Horn DTM 1710. Jedná se o PKD (polykrystalický diamant) čelní frézy, kde PKD řezné elementy jsou připájeny v axiálně přestavitelných kazetách. PKD elementy mají laserem přesně vytvořený utvařeč, což spolu s vysoce kvalitním PKD substrátem a na µm přesným axiálním nastavením kazet vede k vysoké jakosti obrobeného povrchu. Kazety jsou jištěny proti účinku odstředivé síly při vysokých otáčkách. Frézy se dodávají v průměrech 50 mm (10 zubů), 63 mm/14z, 80 mm/18z, 100 mm/24z a 125 mm/30z; jsou určeny pro dokončovací obrábění neželezných kovů a opracování kompozitů, obsahujících abrazivní vlákna., 2 str., 2 obr.
  Zdroj: Zerspanungstechnik, číslo 2.11.2022, článek: Neues Frässystem von Horn
  www.horn-group.com

 • Nové

Nahrávám...
Nahrávám...