dnes je 30.9.2022

Input:

Novinky v odborných časopisech 06/2022

17.2.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.217 Novinky v odborných časopisech 06/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Obrábění za pomoci ultrazvuku: Nové držáky pro tvrdé a křehké materiály
  Jako pomoc těm, kdo musí řešit opracování miniaturních tvarů v tvrdých a křehkých materiálech, jako slinutý karbid, zirkon, křemík, AlSiC, nitrid bóru a podobně, nabízí společnost Hyfore Workholding novou rodinu ultrasonických nástrojových držáků. Nové držáky využívají frekvenci 20 – 60 kHz, která je převáděna na pracovní pohyb nástroje v axiálním směru. Nový systém zahrnuje ultrazvukový generátor s automatickou detekcí frekvence a sledovací jednotku, umístěnou mimo stroj a spojenou s ultrazvukovým držákem. V důsledku toho lze držák připojit k jakémukoliv stroji, vybavenému upínacím rozhraním BT30, BT40, HSK63A, CV40 a DV40. Držáky lze použít na vřetenech s otáčkami do 6000 ot./min a házivostí do 5 µm. Navíc, tato koncepce eliminuje potřebu specialistů v oboru vysokých frekvencí., 2 str., 1 obr.
  Zdroj: European Tool and Mouldmaking, číslo 31.8.2021, článek: Ultrasonic Machining: New toolholders for hard and brittle materials
  https://hyfore.com

 • Zajištěno proti nechtěnému pootočení
  U frézy XtraTec XT M5468 (Walter Tools), která používá kruhové VBD, byla indexace pomocí upínací páky nahrazena indexací pomocí fazetek na boku destičky. To zabraňuje nežádoucímu pootočení a nechává nerušený prostor pro odchod třísek. Podle počtu fazetek je i břitů VBD. Na VBD o průměru 10 mm a větším lze bezpečně využít osm břitů; dalším benefitem je tedy lepší využití VBD a vyšší hospodárnost a jistota procesu. Jmenované frézy se dodávají od ø10 do ø 125 mm ve dvojí hustotě osazení VBD. Upínací rozhraní se nabízí od typu ScrewFit až po Weldon nebo rozhraní válcově modulární; VBD se nabízejí nyní ve dvou velikostech, v budoucnu má přibýt dalších pět. 1 str., 2 obr.
  Zdroj: Form und Werkzeug, číslo 22.10.2021, článek: Gesichert gegen ungewolltes Verdrehen
  www.walter-tools.com

 • TLM Laser má nový laser na čištění
  Krátká zpráva uvádí na trh nový laserový systém pro čištění dílců JETLASER M100 německé firmy 4JET. Čištění laserem je výkonnější alternativa nejrůznějších technologií čištění povrchu. Tato technologie nepoškozuje povrch, má minimální nároky na provoz i údržbu a je mobilní. Je to suchá technologie, univerzálně použitelná. Protože se jedná o výkonný zdroj infračerveného světla, je nutno dodržovat přísná bezpečnostní opatření jako je nošení ochranných brýlí, používání bezpečnostních záclon pro zaclonění pracovního prostoru a poučenou obsluhu. Zařízení je napájeno ze sítě 220 V.
  Zdroj: Machinery, číslo 9/21/str.9, článek: TLM Laser adds new laser cleaning product
  www.4jet.de

 • Digitální dvojče simuluje vibrace dílce

Nahrávám...
Nahrávám...