dnes je 28.6.2022

Input:

Novinky v odborných časopisech 18/2022

19.5.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.229 Novinky v odborných časopisech 18/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Frézování vysokým posuvem
  Sandvik Coromant představil v krátké zprávě novou řadu stopkových fréz CoroMill MH20. Frézy jsou určeny pro frézování kapes a dutin v materiálech ISO S, M a P i bez vibrací při velkých vyloženích. Vhodné pro letecký a ropný průmysl. Používají se VD se dvěma břity. Další podrobnosti na odkazu.
  Zdroj: Machinery, číslo 11/21/str.9, článek: New high-feed milling solution
  www.bit.ly/3b6jqhF

 • Řezné materiály na bázi KNB představují v obrábění řádový skok kupředu
  Rozsáhlý redakční článek se věnuje současnému stavu, trendům a výhledu rozsahu nasazení a veškerým souvislostem nasazení KNB jako řezného materiálu. Věnuje se tématům čistě technickým (vlastnosti, způsob výroby, praktické nasazení z pohledu vývoje spektra opracovávaných materiálů, porovnání s HSS a SK) až po hlediska ekonomická (tržní nabídka, vliv na produktivitu, souvislost nákladů na výrobu versus úspory nákladů jako důsledek jejich nasazení) až po hlediska strategická z pohledu současné hospodářsko-politické situace ve světě (dosažetelnost a vývoj cen materiálů pro výrobu tvrdokovových materiálů), která mohou ovlivnit ekonomii a možnosti nasazení existujících typů řezných materiálů. Redakční článek, autorka Victoria Sonnenberg, 5 str.
  Zdroj: MM-Maschinenmarkt, číslo 16.2.2022, článek: CBN-Schneidstoffe als Quantensprung in der Zerspanung
  www.maschinenmarkt.vogel.de

 • Rychlejší opracování statorových skříní pomocí kombinace vrtání/soustružení
  Článek popisuje výsledky spolupráce firem Mapal a Niles-Simmons při hledání optimální strategie výroby statorových skříní pro účely elektromobility. Výsledky probíhaly s využitím modelového opracovávaného dílce (vnitřní průměr 220 – 231 mm, vnější 250 – 260 mm, tolerance IT6, souosost průměrů 0,05 mm, válcovitost 0,02 – 0,03 mm, vnější povrch přerušovaný řez kvůli existenci chladicích kanálů, minimum průchozích otvorů); spojily se znalosti firmy Mapal jako specialisty pro přesné vyvrtávání a firmy Niles-Simmons, výrobce soustruhů -tedy firmy se znalostmi a zkušenostmi z opracování vnějších rotačních tvarů. Předpokládaná sériovost 250 tis. ks/rok, s ohledem na lehkou slitinu jako materiál statorových skříní, byla stanovena řezná rychlost 700 m/min a s ohledem na vnější opracovávaný průměr a tloušťku stěny omezena velikost řezné síly při souběžně probíhajícím opracování vnějších a vnitřních průměrů kvůli deformacím. Výsledek potvrdil správnou koncepci nyní vyvíjených vyvrtávací nástrojů pro přesné obrábění vnitřních průměrů a současně konstatoval, že v současné době není na trhu nabízen stroj pro opracování vnějších průměrů. Z hlediska sériovosti, začlenění do výrobních linek i odstranění třísek z pracovního prostoru stroje i z dutin dílce se jako optimální jeví vertikální soustruh s možností použít velký vyvrtávací nástroj ve svislé ose dílce. Proto další práce budou věnovány stanovení jeho koncepce a technických parametrů., 5 str., 7 obr.
  Zdroj: MM-Maschinenmarkt, číslo 14.2.2022, článek: Statorgehäuse in Dreh- Bohr- Verfahren schneller bearbeiten
  www.mapal.com; https://niles-simmons.de

 • Upínač za středový otvor pro obrábění z 5 stran bez deformace dílce
  Pro upínání malých dílců s využitím otvoru ø 5,5 – 13 mm nabízí Roehmeld upínače, které tento otvor využívají k přesnému upnutí dílce bez deformace. V upnutém stavu se dílec opírá o kalenou dorazovou plochu upínače, není dílec působením upínací síly deformován a

Z důvodu údržby našich serverů budou v úterý 28. 6. 2022 od 17:30 nedostupné naše služby. Plánovaná doba výpadku je jedna hodina. Omlouváme se.
Více informací

Nahrávám...
Nahrávám...