dnes je 17.7.2024

Input:

Novinky v odborných časopisech 20/2023

25.5.2023, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 4 minuty

2.9.279 Novinky v odborných časopisech 20/2023

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Sedm trendů digitalizace ve výrobním průmyslu v roce 2023
  Dceřinná firma koncernu Siemens, společnost MENDIX, formulovala sedm obecně platných podstatných trendů v oblasti digitalizace, kterými by měli výrobci během příštích měsíců čelit současným výzvám. Jedná se o navzájem zasíťované ekosystémy, data přizpůsobená (např. přátelskou" formou) člověku, předvídatelné a aktivní dodavatelské řetězce, všechno "Hyper" (hyperkonektivita, hyperautomatizace, hyperpersonalizace), chytrá výroba a low-code platformy, management talentu a výchova strategických zaměstnanců, cirkulární ekonomika spolu s udržitelností výroby i použití., 2 str., 1 obr.
  Zdroj: SMM, číslo 16.2.2023, článek: Sieben Digitalisierungs-Trends für die Fertigungsindustrie in 2023
  www.plm.automation.siemens.com

 • Frézy pro opracování žáruvzdorných superlegur
  Zvyšující se podíl těžkoobrobitelných superslitin ve strojírenství byl popudem k tomu, aby společnost Emuge-Franken pro opracování slitin jako Inconel, Hasteloy nebo Nimonic nebo i pro opracování kalených ocelí vyvinula a uvedla na trh nové monolitní stopkové frézy Cera Cut, charakterizované keramickými břity (hlavičkou), připájenou na tělo ze slinutého karbidu. Ve srovnání s monolitími SK frézami lze na frézách rodiny Cera Cut nasadit podstatně vyšší řezné rychlosti díky podstatně stabilnějšímu chování keramiky se zvyšující se teplotou řezu. Řezná geometrie je přizpůsobena podmínkám přerušovaného řezu. Nástroje se dodávají v průměrech 6 až 20 mm, v provedení pro práci do rohu. Na přání lze dodat i provedení výkresové., 1 str., 2 obr.
  Zdroj: Zerspanungstechnik, číslo 16.112022, článek: Fräser für wärmeresistente Superlegierungen
  www.emuge-framken.com

 • Menším axiálním tlakem k úspěchu
  Příběh řešení problematiky obrábění velkých, vysoce přesných dílců z lehké slitiny, které musely být zhotovovány s přesností 4 µm. Problém vyřešily rovinné dokončovací nastavitelné frézy Ingersoll MicroMill 4W5D, vyráběné a dodávané společností Ingersoll Werkzeuge GmbH. Fréza o průměru
  125 mm disponuje deseti, axiálně přesně nastavitelnými tvrdokovovými břity s relativně krátkým vedlejším ostřím a pracuje s malou axiální složkou řezné síly. Při použité řezné rychlosti 334 m/min dosahovaly břity spolehlivě životnost 100 minut v řezu. V následujícím byly hodnoty řezné rychlosti i posuvu ještě zdvojnásobeny díky nasazení čelní frézy TCHW 11020 s KNB břitovými destičkami jakosti IN80B, které dosáhly při těchto řezných podmínkách životnost až 350 minut – tj. dvanáctinásobné zvýšení oproti výchozímu stavu., 3 str., 3 obr.
  Zdroj: Zerspanungstechnik, číslo 7.2.2023, článek: Mit weniger axialem Druck zum Erfolg

Nahrávám...
Nahrávám...