dnes je 30.9.2022

Input:

Novinky v odborných časopisech 25/2022

14.7.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.236 Novinky v odborných časopisech 25/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Nová řada stopkových fréz WCE WIDIA
  Firma WIDIA představila novou řadu stopkových fréz WCE4 pro malé a střední serie za přijatelnou cenu při vysokém výkonu a spolehlivosti. Frézy mají 4 zuby, nepravidelné dělení a proměnný úhel stoupání šroubovice. Jsou vyrobeny z nového substrátu WU20SP. Během letošního roku bude k dispozici i řada WCE5 s 5 břity., 1 str.,1obr.
  Zdroj: DIHW, číslo 2/22/str.30, článek: Neue Generation von vielseitigen Vollhartmetall-Schaftfräsern
  www.widia.com

 • Řezací kotouč DT 900 UX se sázenými diamanty
  Firma Klingspor uvedla na trh nový řezací kotouč DT 900 UX. Proti běžným segmentovým řezacím kotoučům má tato řada o 40 % vyšší výkon, protože jednotlivé segmenty, které jsou na nosné tělo přivařovány laserem, mají ve vazebním materiálu rozmístěna diamantová zrna v pravidelné matrici a jejich životnost je i dvojnásobná. Kotouče jsou opatřeny chladicími otvory, které brání přehřátí řezacího kotouče, 1 str.
  Zdroj: DIHW, číslo 2/22/str.33, článek: In Reih und Glied
  www.klingspor.de

 • Maximalizovat výkonnost výroby
  Seco Tools poskytlo uživatelům účinný prostředek pro zvýšení výkonnosti výroby v podobě programu Machine Monitoring. Program shromažďuje a zpracovává data v reálném čase o všech strojích zapojených do systému. Uživatel má přehled o vytíženosti jednotlivých strojů, má možnost řešit případné problémy a úzká místa v plynulosti výroby. Na displeji je zobrazena přehledně aktuální situace a usnadňuje se tak řešení případných problémů., 1 str., 1 obr.
  Zdroj: DIHW, číslo 2/22/str.39, článek: Produktionseffizienz maximieren
  www.secotools.com

 • DMP 35 -Automatizované komplexní obrábění ze šesti stran
  Novinkou, uvedenou na trh společností DMG MORI v roce 2021 je kompaktní vertikální obráběcí centrum s podlahovou plochou jen 3,15 m2, které ve spojení s manipulační buňkou WH 3 Cell je schopno zajistit výrobu malých, vysoce přesných dílců ze šesti stran. Jako takové se nabízí pro efektivní výrobu v nástrojárnách a ve výrobě nářadí. Charakterizuje jej velikost pojezdú X/Y/Z = 350/420/380mm, vysoká tuhost, přesnost ≤ 6 µm, 24000 ot. na vřeteni v základním provedení, snadný přístup do pracovního prostoru díky 500 mm širokému dveřnímu prostoru (při šířce stroje 1285 mm), změna upnutí dílce v paletizační jednotce pro opracování ze šesté strany, při čemž proces je ovládán automaticky řídicím systémem stroje., 2 str., 5 obr.
  Zdroj: DMG MORI Technology Excellence, číslo 3/21/str.18, článek: DMP 35 Automatisierte 6-Seiten Komplett-Bearbeitung
  www.cz.dmgmori.com

 • MAZAK centrum Milano - laserové technologie
  Společnost Yamazaki Mazak otevře v Miláně (Itálie) ve dnech 26.-28. května t.r. nové předváděcí centrum o rozloze 800 m2, věnované laserovým technologiím. V rámci otevření centra bude představena stávající nabídka laserových strojů Mazak a dva nové stroje pro řezání laserem: Optiplex NEO S-15 a Optiplex NEO

Nahrávám...
Nahrávám...