dnes je 3.3.2024

Input:

Novinky v odborných časopisech 39/2022

20.10.2022, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 4 minuty

2.9.250 Novinky v odborných časopisech 39/2022

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Periferní zařízení pro produktivnější broušení
  Společnost Haimer představila na AMB ve Stuttgartu modulární vyvažovací stroje "Tool Dynamic", vysoce přesná uložení brousicích kotoučů a vysoce přesný upínací systém pro výměnu rotačních polotovarů na obráběcím stroji "High Precision Clamp Master" s opakovatelnou přesností lepší než
  +/-2 µm. Tyto periferie lze bez problémů implementovat na všech běžných soustružnických i frézovacích strojích. Článek obsahuje bližší popis těchto skupin, sloužící k orientaci o účelu a technických možnostech nabízených komponent pro kvalifikované rozhodnutí o jejich pořízení., 2 str., 1 obr.
  Zdroj: Werkstatt und Betrieb, číslo 4/22/2.5.2022, článek: Peripherie für produktiveres Schleifen
  www.haimer.de

 • Plným plynem k drážkám frézovaným zplna
  ZCC Cutting Tools oznámil novinku na veletrhu AMB Stuutgart – rodinu fréz VPM pro práci v konstrukčních ocelích a litině, které jsou koncipovány v prvé řadě pro práce se širokým záběrem a pro zhotovování drážek. Dodávají se ve dvou variantách – stopkovém a jako výměnná hlavička. Především při zhotovování drážek zplna a s velkým zanořením, je namáhání nástroje velmi veliké, nemluvě o problematickém odstraňování třísek. Tomu čelí geometrie těchto fréz se stabilním jádrem a velkoryse dimenzovanými třískovými komorami (profily drážek), což podporuje vysoké úběry. Vynikající schopnosti zanořování podporuje geometrie čela. Stopkové nástroje se dodávají v průměrech 3 – 20 mm, výměnné hlavičky 12 – 25 mm., 1 str., 1 obr.
  Zdroj: Werkstatt und Betrieb, číslo 07.2022, článek: Mit "Vollgas" zur Vollnut
  www.zccct-europe.com

 • Widia představuje novou geometrii pro opracování lehkých slitin
  Společnost WIDIA rozšířila svoji nabídku soustružnických nástrojů dle ISO o nové geometrie vyznačující se např. VBD broušenými z boku pro maximální ostrost řezné hrany a leštěným čelem a hřbetem pro zlepšení odchodu třísky a snížení řezných sil. Nabídka je směrována do oblasti ekonomických nástrojů, pro menší uživatele s menšími stroji. V nabídce jsou dvě nové řezné jakosti, nepovlakovaná ultrajemnozrnná jakost WU10HT a jakost WU05PT s PVD povlakem na bázi AlTiN. Z nich zhotovené VBD se dodávají ve všech běžných provedeních., 1 str., 2 obr.
  Zdroj: Zerspanungstechnik, číslo 1.8.2022, článek: Widia stell neue Al-Geometrie vor
  www.widia.com

 • Jeden systém cirkulárních fréz, více možností
  Systémy cirkulárních fréz, nabízené firmou Paul Horn (Zirkularfrässystem 606, 632 a další), poskytují možnost řešit různá technologická zadání; dle výrobce se jedná o skutečné

Nahrávám...
Nahrávám...