dnes je 30.9.2022

Input:

Novinky v odborných časopisech 43/2021

16.12.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.9.209 Novinky v odborných časopisech 43/2021

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

 • Tyto novinky ukazuje Kyocera na EMO 2021
  Kyocera rozšiřuje svůj program monolitních SK vrtáků o rodinu KDA - vysoce přesné univerzální vrtáky, dodávané jak s interními kanálky pro chladivo, tak bez nich; o rodinu 2ZDK - ploché vrtáky pro slepé díry se dnem 180°a Q - rodinu vrtáků pro všeobecné použití. Nabídku monolitních nástrojů doplňují toroidní frézy a frézy pro trochoidální obrábění se stopkou typu Weldon. Rodina fréz typu MFH, určených pro vysokoposuvové obrábění s max. axiální hloubkou řezu 2,5 mm; nová řezná geometrie je přizpůsobena vysokým úběrům. Nabídku soustružnických nástrojů rozšiřuje univerzální vyvrtávací tyč EZ pro obrábění tvarových otvorů malých průměrů. Nové jsou zapichovací nástroje, které rozšiřují nabídku rodiny KPH o nástroje s jednoduchou výměnou VBD a inovovaná řezná geometrie dovoluje zvýšit posuvy i za současné vyšší životnosti nástroje. Pro opracování slitin hliníku s malým množstvím Si, což je vyžadováno jmenovitě u bateriové skříně elektromobilů, kde je nutno opracovávat tenkostěnné struktury za minimální tvorby otřepů, jsou v nabídce nové, specializované nástroje s břity jak ze slinutého karbidu, tak i z PKD. Pro náročné opracování legur Ni a Ti jsou určeny nové nástroje rodiny SGS, 3 str., 1 obr.
  Zdroj: M.A.V., číslo 16. 9. 2021, článek: Diese Neuheiten zeigt Kyocera auf der EMO 2021
  www.kyocera.de

 • Nová generaceí PVD povlaku T8330 Dormer Pramet
  Dormer Pramet uvedl na trh novou generaci PVD povlaků T8430 se zvýšenou trvanlivostí a výkonností. Povlak je univerzální pro soustružení, těžké hrubování i v obtížných podmínkách. Je vyvinut pro obrábění oceli a ocelolitiny, ale vyhovuje i pro nerez, litinu a superslitiny. Vícevrstvý PVD povlak má téměř o 70% vyšší trvanlivost než T8330. Vliv jednotlivých vrstev povlaku na vlastnosti povlaku. Další informace na odkazu www.is.gd/7O81Tq, 1 str.
  Zdroj: Machinery, číslo 5/21/str. 9, článek: Upgraded PVD grade T8330
  www.is.gd/7O81Tq; www.dormerpramet.com

 • Nový frézovací systém MaxiMill 275
  Krátká zpráva uvádí, že Ceratizit uvedl na trh zcela nový frézovací systém MaxiMill 275 optimalizovaný pro hrubování vysocelegovaných ocelí a žáruvzdorných ocelí např. turbokompresorů. Řada zahrnuje průměry od 63 mm do 125 mm (od 7 do 18 zubů). VD s broušeným obvodem jsou upnuty klínem v přesných lůžkách. Další údaje v odkazu www.is.gd/TCE5ma, 1 str.
  Zdroj: Machinery, číslo 5/21/str. 9, článek: Ceratizit launches new MaxiMill 275 milling system
  www.is.gd/TCE5ma; www.ceratizit.com

 • Upínání pomocí jedinečných lesklých upínačů
  Vycházeje z designové studie, uvedl Mapal na trh hydraulické upínače stopkových nástrojů, které zaujaly jedinečným vzhledem a jedinečnými vlastnostmi. Nyní dostaly i své jméno: pod označením UNIQ představují prémiový segment upínacího nářadí Mapal. Nejen krásnému vnějšímu vzhledu, ale každému prvku nástroje byla věnována pozornost: menší moment, kterým je nutno působit na upínací šroub během upínání, jasně rozpoznatelné ovládací prvky, snížené riziko

Nahrávám...
Nahrávám...