dnes je 2.10.2023

Input:

Novinky v odborných časopisech 7/2021

18.2.2021, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 2 minuty

2.9.169 Novinky v odborných časopisech 7/2021

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

Mechanické upínací matice ESG

Výrobce upínací techniky ENEMAC doplnil dosavadní dvě řady ESB a ESD o novu řadu ESG, která má nižší vestavnou výšku, vhodnou i pro značně omezené prostory. Matice jsou v rozsahu M16 až M30. Ozubený převod pastorkem na korunové kolo zvýší upínací moment až na 12 t. Matice je průchozí, našroubuje se na svorník a dotáhne se bočním šestihranem běžným momentovým klíčem na potřebnou hodnotu. Dodávají se i varianty pro horký provoz do 400 °C a pakety talířových pružin pro kompenzaci upínacího zdvihu.

Zdroj: DIHW, číslo 2/20, článek Kraftspannen über Kronenradgetriebe; www.enemac.de

Opracování hlubokých otvorů bez vibrací (Mapal)

Vznik vibrací při zhotovování hlubokých otvorů nebo při práci za nestabilních podmínek negativně ovlivňuje kvalitu opracované plochy i dosažitelnou produktivitu. Společnost Mapal se snaží předejít tomuto jevu vrtacími nástroji, osazenými tangenciálně upnutými, lisovanými VBD, upnutými na čele nástroje, které se vyznačují obloukovitým tvarem vedlejšího ostří. Lze použít VBD se třemi nebo čtyřmi břity. Kombinace nové geometrie a užití technologie lisování nabízí lepší výsledky procesu, aniž by bylo nutno pořizovat dražší nástroj.

Zdroj: European Tool and Mouldmaking, číslo 8.6.2020, článek Machining deep bores without vibrations; www.mapal.com

Efektivní dělení

Paul Horn představil nové držáky zapichovacích a upichovacích nástrojů systému S100, určených pro práci na soustruzích s posuvem ve směru osy Y a soustružnických centrech; šířka zápichu činí 3 resp. 4 mm. Směr

Nahrávám...
Nahrávám...